Rzeczywistość to czy wspomnienie? Drukuj Email

Ilekroć jestem w okolicy Woli Kiełpińskiej mam wrażenie jakbym odbywał podróż w czasie do przeszłości. Jak klatki filmu w zwolnionym tempie pojawiają się przed oczyma obrazy z dzieciństwa i wieku szkolnego, którego część przypada na lata edukacji w Woli Kiełpińskiej.

I chociaż dzisiaj wszystko w Woli Kiełpińskiej jest inne to zamykam oczy i wspominam. Są przecież takie miejsca, zdarzenia i chwile, do których wraca się nieustannie. Sale lekcyjne, korytarze szkolne, koledzy i koleżanki, nauczyciele - to jak obrazy i sceny z przeszłości trochę niewyraźne, jakby przez mgłę przebijają się do wyobraźni. Odżywa pamięć a i serce bije szybciej kiedy wspomina się gorące bułeczki z pobliskiej piekarni, mleko nalewane do kubków z ogromnego garnka, sadzenie drzewek w pobliskim lesie, czy Kierownika Szkoły p.Golca.

Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę mógł do tej szkoły wracać często i to zupełnie w innej roli. I chociaż jest ona zupełnie inna, nowoczesna, duża i kolorowa to wciąż wydaje mi się, że jest ta sama.

Ciągle więc zadaję sobie w duchu pytanie: rzeczywistość to czy wspomnienie?

Absolwent... Sylwester Sokolnicki

Burmistrz Miasta i Gminy Serock