Start Programy Kontynuujemy działania projektu "Szkoła współpracy"
Kontynuujemy działania projektu "Szkoła współpracy" Drukuj Email
strona projektu

Rok szkolny 2015/2016


W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła podstawowa uczestniczyła w projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła współpracy". Był to ogólnopolski systemowy projekt skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem projektu było wprowadzenie nowatorskiego modelu współpracy pomiędzy rodzicami, uczniami i nauczycielami.

Realizacja wybranych zadań przyniosła fantastyczne efekty, więc postanowiliśmy kontynuować działania.

W drodze wrześniowych debat wybraliśmy do realizacji na rok szkolny 2015-2016 trzy zadania:

 • Nowe Radio w szkole;
 • Kącik kanapkowy;
 • Poprawa wyglądu łazienek dla klas 4-6 SP.

Będziemy również kontynuować zadanie z ubiegłego roku, tj. modernizację szkolnej sieci internetowej i wdrożenie dziennika elektronicznego.

Przyjęły się także i cieszą się dużą popularnością prowadzone przez rodziców klas 1-3 SP zajęcia otwarte.

Informacje z tych zajęć będą umieszczane na bieżąco na stronie „Szkoła Współpracy”

Koordynatorzy Szkoły Współpracy.


Zobacz większe... Zobacz większe...

INFORMACJE Z REALIZACJI ZADAŃ

LISTOPAD 2015

Impreza Andrzejkowa to przede wszystkim zabawa dla wszystkich uczniów podtrzymująca tradycje, ale również akcja pozyskiwania środków finansowych na realizację trzech zadań wybranych na bieżący rok szkolny w ramach kontynuacji projektu „Szkoła Współpracy”. Zarobione pieniądze przeznaczymy na realizację tych zadań.

26 i 27 listopada w naszej szkole było baaaardzo tradycyjnie, Andrzejkowo... i "wspólpracująco" :). W czwartek, po lekcjach (na dyskotece) bawili się uczniowie klas 5-6 SP i gimnazjaliści zaś w piątek odbyła się zabawa z wróżbami dla najmłodszych przygotowana przez gimnazjalistów pod okiem p.J. Andrzejewskiej.

Wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowania i prowadzenie zabawy bardzo dziękujemy.

Samorząd Uczniowski oraz koordynatorzy Szkoły Współpracy.


Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...

Rok szkolny 2014/2015


Celem projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły” jest, wzmocnienie współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami tworzącymi społeczność szkolną. W efekcie zrealizowanych działań w szkołach uczestniczących w projekcie, zostaną opracowane i wdrożone programy współpracy - przy czynnym zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. W podsumowaniu debaty spodziewamy się otrzymać zestaw pomysłów, opinii, propozycji zmian, które posłużą projektowaniu zadań do pracy w ramach projektu.


W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu "Szkoła współpracy" w dniach 1 i 3 kwietnia 2014r. odbędą się debaty na temat "Współpraca w naszej szkole".


Prowadzone przez koordynatorów projektu w trzech podmiotach tworzących społeczność szkolną, tj:

 • rodzice - dla rodziców;
 • uczniowie - dla uczniów;
 • nauczyciele - dla nauczycieli


Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...

Szkoła współpracy - realizacja pierwszego wspólnego zadania
Szkoła współpracy - podziękowanie dla rodziców

Po przeprowadzonych debatach pod koniec ubiegłego roku szkolnego w trzech gremiach RUN wyznaczyliśmy do realizacji na rok szkolny 2014-2015 trzy zadania.

 1. Nowy sklepik szkolny;
 2. Dziennik elektroniczny;
 3. Zajęcia otwarte prowadzone przez rodziców.


WRZESIEŃ 2014

 • Wytypowaliśmy i wyznaczyliśmy zespoły zadaniowe z pośród rodziców, uczniów i nauczycieli.
 • Ustaliliśmy etapy i daty realizacji poszczególnych prac przy sklepiku szkolnym, modernizacji Internetu i instalacji oprogramowania dziennika elektronicznego z terminami szkoleń dla rodziców, nauczycieli i uczniów.
 • Opracowaliśmy harmonogram lekcji otwartych prowadzonych przez rodziców.


INFORMACJE Z REALIZACJI ZADAŃ


Informacje z prac przy organizacji sklepiku uczniowskiego


WRZESIEŃ 2014

 • We wrześniu pozyskaliśmy w drodze kilku przeprowadzek, pomieszczenie na sklepik. Ostatecznie nowy sklepik powstanie w byłym pokoiku pań woźnych.

 • Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

 • Podczas dyskoteki wrześniowej z okazji dnia chłopaka prowadziliśmy bufet z napojami i zapiekankami. Zbieraliśmy też symboliczną opłata za wstęp. Zebrane pieniądze starczyły na zakup farb do remontu sklepiku i pomalowania regałów na towar, które podarowali nam rodzice.


PAŹDZIERNIK 2014

 • Remont sklepiku , malowanie pomieszczenia i regałów na towar.

Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...

LISTOPAD 2014

 • 27 listopada 2014 r. Organizacja i prowadzenie zabawy andrzejkowej z symbolicznymi opłatami za wróżby, loterię fantową i kawiarenkę. Łącznie zebraliśmy: 1325,50 złotych. Zebrane środki przeznaczymy na zakup witryny chłodniczej. Troszkę jeszcze nam brak. Ale kolejne akcje przed nami.

Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...

Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i prowadzenie bardzo dziękujemy.


GRUDZIEŃ 2014

 • w dniach 05.12. - 17.12.2014r. odbywał się kiermasz ozdób świątecznych. Nad ich wykonaniem pracowali uczniowie w świetlicy i na zajęciach plastycznych. Rodzice prowadzili zajęcia z uczniami klasach młodszych, piekli pierniki i wykonywali bombki techniką decupage. Uzdolnieni plastycznie nauczyciele i rodzice wspierali nasz projekt swoją dodatkową pracą w domach przekazując nam wykonane przez siebie ozdoby. Sprzedaliśmy ozdób na łączną sumę : 1300 zł (do 15.12)
 • Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

 • 12.12.2014r. kupiliśmy witrynę chłodniczą do sklepiku za sumę 1629 zł.
 • Zobacz większe... Zobacz większe...

 • 17.12.2014 r. poza zadaniami wynikającymi z projektu,zakupiliśmy trzy zestawy mikrofonów bezprzewodowych uznając, że są one bardzo potrzebne naszej utalentowanej młodzieży do licznych występów i prezentacji. Koszt łączny zakupionego sprzętu nagłaśniającego wyniósł to 706 zł. Zostało nam 340,50 zł.
 • Zobacz większe... Zobacz większe...

  Informacje z prac przygotowawczych do modernizacji szkolnej sieci internetowej


  STYCZEŃ 2015


 • 17 stycznia 2015 r.( w sobotę), odbył się bal karnawałowy dla klas 1 - 4 SP.

  Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy zabawą kostiumową. Każdy mógł zaprezentować się w oryginalnym przebraniu.

  Zabawy i konkursy profesjonalnie prowadzili nasi gimnazjaliści, którzy debiutowali na wcześniejszej zabawie andrzejkowej – Iza Kolon, Krzysztof Suchecki, Aleksandra Skrzydlak, Oliwia Smugowska, Kamil Maciejewski, Marcin Guzowski, Mateusz Pluta, Weronika Kanigowska i Wiktoria Gutowska.

  Za symboliczną opłatę artystycznie malowały twarze, pod okiem pani od plastyki Anny Pawlak, uczennice: Aneta Majewska, Julia Kuskowska, Julia Jakubiak, Weronika Roman i Anita Żarnoch.

  Kawiarenkę ze „słodkościami” przygotowali i prowadzili nam rodzice, Panie: Iwona Jończyk, Dorota Szczęsna, Aneta Rogucka i Małgorzata Gotowiec wspierane przez nauczycieli i uczniów. Asortyment był bogatszy dzięki towarom dostarczonym przez zaprzyjaźnionych ze szkołą sponsorów.

  W trakcie balu zebraliśmy: 614,60 złotych, które zostaną przeznaczone na realizację trzeciego zadania z projektu „Szkoła Współpracy”, którym jest modernizacja Internetu.

 • Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i prowadzenie zabawy, salonu makijażu i kawiarenki serdecznie dziękujemy.


  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

  LUTY 2015

 • Z okazji Walentynek uczniowie wspierający projekt „ Szkoła współpracy” wykonali na sprzedaż za symboliczne 50 groszy, walentynkowe kartki z kopertami. Łączny dochód ze sprzedaży wyniósł – 57 zł.

 • Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

  MARZEC 2015

 • Wraz z początkiem marca zainaugurowaliśmy działalność Szkolnego Sklepiku w nowej odsłonie. Na dobry początek miało miejsce uroczyste otwarcie sklepiku, którego dokonały przecinając czerwoną wstęgę: pani dyrektor Małgorzata Kolon i pani wicedyrektor Dorota Perczyńska wraz z opiekunami sklepiku, przedstawicielami Samorządu Szkolnego i osobami obsługującymi sprzedaż.

  Szkolny sklepik znajduje się obecnie na piętrze szkoły w nowym, większym i odremontowanym pomieszczeniu. Oferta handlowa będzie sukcesywnie powiększana i ukierunkowana na zdrową żywność. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na rozbudowę w naszej szkole sieci internetowej i radiowęzła.

 • Zapraszamy na udane zakupy w szkolnym sklepiku!


  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe...

 • Najpierw w świetlicy, potem na korytarzu szkolnym, a teraz także na serockim rynku na naszym kiermaszu można było kupić prawdziwe rękodzieło – jajka, stroiki i inne ozdoby wykonane wspólnie przez nauczycieli, rodziców i uczniów.
 • Dziękujemy Paniom ze świetlicy: J. Andrzejewskiej i E. Jażdżyk oraz Pani A. Pawlak za inspirację i zaangażowanie. Rodzicom, a zwłaszcza Państwu: Cezaremu i Monice Gutowskim, Paniom: Annie Gródek, Janinie Majkowskiej, Anecie Roguckiej, Agacie Augustyniak, Jolancie Piątek, Teresie Srebnik i Panu Włodzimierzowi Maciejewskiemu za poświęcenie swojego wolnego czasu.

  Panu Burmistrzowi Sylwestrowi Sokolnickiemu za to, że zwolnił nas z opłaty targowej i uczniom, bez których by się nie udało, a szczególnie: Kamili Żak, Kamilowi Maciejewskiemu, Marcinowi Guzowskiemu i Luizie Srebnik.


  Współpraca zawsze się opłaca, już wkrótce następny kiermasz.

  Wszystkim zaangażowanym w przygotowania i prowadzenie zabawy serdecznie dziękujemy.


  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

  MAJ 2015

 • 21.05.2015 r. KOLEJNY KIERMASZ RĘKODZIEŁA - uczniowie pracowali przez ponad miesiąc na warsztatach świetlicowych i lekcjach plastyki nad wykonaniem różnych ozdób na upominki na Dzień Matki. Wykonali własnoręcznie haftowane obrazki, naszyjniki, broszki, bukieciki i drzewka szczęścia Kiermasz wzbogaciły prace nauczycieli i rodziców. Dziękujemy paniom ze świetlicy szkolnej oraz paniom: A. Pawlak, A.Augustyniak i K. Roman.

 • Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

  CZERWIEC 2015

 • 13.06.2015 r. - „Rodzicjada” z okazji Dnia Dziecka to wspólny udział w zorganizowanych z tej okazji dla uczniów zabawach i konkursach. Każdy znalazł coś dla siebie. Zbierał na karcie udziałowej pieczątki za wykonane w poszczególnych punktach zadania i mógł je wymieniać na nagrody podarowane przez zaprzyjaźnionych ze szkołą sponsorów. Ten dzień to również podsumowanie naszej współpracy: rodziców, uczniów nauczycieli i środowiska lokalnego zaangażowanego w przygotowania i niezbędną pomoc. W czerwcu odbywały się pod okiem Ani Pawlak i pań ze świetlicy warsztaty papierowej wikliny. Uczniowie wykonali koszyczki na sprzedaż.

  Zorganizowaliśmy ostatni w tym roku kiermasz wykonanych przez uczniów koszyczków z papierowej wikliny. Mogliśmy zaprezentować nasze wyroby i część z nich sprzedać powiększając nasz dochód, który w całości przekażemy na modernizację Internetu w naszej szkole.


 • Zobacz większe... Zobacz większe...
  Zobacz większe... Zobacz większe...

 • 15 czerwiec 2015r. - uczestniczyliśmy w konferencji podsumowującej EDYCJĘ „Szkoła Współpracy”. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele RUN ze szkół uczestniczących w projekcie. Naszą szóstkę RUN reprezentowali:

  rodzice: Iwona Jończyk, Anna Bąk;

  uczniowie: Karolina Krzemińska, Karol Muziński;

  nauczyciele: Dorota Perczyńska, Jolanta Andrzejewska.

  Na podstawie uzyskanych informacji mogliśmy ocenić i porównać własną pracę.


Zobacz większe... Zobacz większe...
Zobacz większe... Zobacz większe...

 • Sprawozdanie z realizacji wybranych zadań projektu „Szkoła Współpracy” na rok szkolny 2014-2015:
  • uruchomiliśmy i w pełni wyposażyliśmy sklepik ze zdrową żywnością;
  • rodzice w klasach 1-3 SP. przeprowadzili 11 zajęć tematycznych;
  • organizowaliśmy kiermasze i prowadziliśmy kawiarenki pozyskując środki na modernizację Internetu w naszej szkole od czego uzależnione jest wprowadzenie dziennika elektronicznego, zatem to zadanie z przyczyn obiektywnych zostaje przeniesione na kolejny rok szkolny.

  Koordynatorzy:

  • Rodzice - I. Jończyk, M. Radomska;
  • Uczniowie – A. Humięcka, D. Szczepankowski;
  • Nauczyciele – M. Kolon, J. Andrzejewska.


  Zobacz większe... Zobacz większe...
  Podziękowanie

  Informacje z zajęć otwartych prowadzonych przez rodziców w naszej szkole

  • 26 września 2014r. odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone przez rodzica dla klasy 1 a. Tematem spotkania była HIPOTERAPIA – zajęcia otwarte w terenie. Dzieci mogły zapoznać się ze sportowym ujeżdżaniem koni, dowiedzieć się o wykorzystywaniu koni w leczeniu i poznać dużo informacji o koniach;
  • Zobacz większe...
  • 28 października 2014r. jedna z mam P. Kamila Cyprian Kmieć – animator teatralny , poprowadziła zajęcia dla klasy 2 a pod tytułem „Najgłupszy z trzech braci ożenił się z królewną”. Dzieciaki świetnie bawiły się zarówno w plenerze jak i w klasie poznając tajniki sztuki teatralnej, próbując własnych sił w tym kierunku.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 28 listopada 2014r. dwie mamy Panie: Monika Tańska i Kamila Gościcka Kmieć prowadziły zajęcia plastyczne dla uczniów klasy 2a. Dzieci poznały nową technikę decupage. Wykonane bombki dzieci przekazały na kiermasz ozdób świątecznych, z którego zyski przeznaczymy na zakup chłodni do sklepiku.

   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 1.grudnia 2014 r. odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Magdalenę dla klas 1b i 3b, których tematem było - Ozdoby choinkowe w kulturze polskiej – malowanie i zdobienie ręcznie wykonanych bombek;
  • 5 grudnia 2014r. w klasie 3a odbyły się zajęcia prowadzone przez Panią Iwonę Stalmach i Agnieszkę Nalewajek "Skąd się wzięła choinka i ozdoby choinkowe" – dzieci własnoręcznie zdobiły bombki różnymi technikami. Najpiękniejsze ozdobiły klasową choinkę.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 15 grudnia 2014 r. klasa 1 b poznała dzięki kolejnej mamie tajniki świątecznego wypieku – pysznego pierniczka. Każdy dekorował własnego wg swojego pomysłu. Zajęcia przeprowadziły panie A. Brzezińska i I.Stolarska.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 17 grudnia 2014r. W klasach 2b i 3a odbyły się zajęcia kulinarno-plastyczne „Piernikowy zawrót głowy” prowadzone przez panie Iwonę Stalmach i Agnieszkę Nalewajek, na których uczniowie piekli i dekorowali pierniczki świąteczne oraz poznawali zwyczaje świąteczne.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 24 lutego 2015r. klasę 1b odwiedził tata Otylki - p.P.Pietrzak, który pracuje w Żandarmerii Wojskowej. Spotkanie okazało się wyjątkowe i bardzo ciekawe nie tylko dla chłopców ale i dla dziewczynek zaciekawionych pracą w wojsku. Wszyscy chętnie pozowali do zdjęć w czerwonych beretach i hełmach, sprawdzali czy wygodnie śpi się w wojskowym śpiworze. Pan Paweł na pożegnanie wręczył każdemu pierwszakowi upominki w postaci wojskowej smyczy i notesu oraz dla wszystkich czerwony beret i wojskowy pas.
  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 16 marca 2015r. klasa 3a miała okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach... bo kulinarnych, które przeprowadziły p.A.Rogucka i p.I.Stalmach. Dzięki wspólnym poczynaniom każdy mógł po własnoręcznym przygotowaniu ciasta, upiec i spróbować kruche ciasteczka.... pychota.... Zajęcia odbyły się w ramach klasowych obchodów Dnia Kobiet, bo nie wiem czy wiecie, ale każda dzieweczka lubi ciasteczka...

  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe... Zobacz większe...

  • 31 marca 2015r. w klasie 1b odbyły się wiosenne warsztaty plastyczne przeprowadzone przez mamę Zuzi - p. I.Stolarską. Pierwszaki wykonywały wielkanocne stroiki ozdobione kwiatami i przepięknymi, żółtymi kurczakami, które zabrały do domu i wraz z życzeniami podarowały rodzicom. Efekty pracy zaskoczyły pozytywnie wszystkich. Było bardzo miło i wesoło.

  • Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...
   Zobacz większe... Zobacz większe...