Start Aktualności Śpiewająca Polska
Śpiewająca Polska Drukuj Email

Miło nam poinformować, że nasz szkolny chór CANTATE NOBIS prowadzony przez p. Annę Oleszko został zakwalifikowany do ogólnopolskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska w edycji 2017.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dyrygenta i chórzystów...


Akademia chóralna


Akademia Chóralna


Akademia Chóralna to projekt stanowiący platformę rozwoju polskiej chóralistyki, począwszy od chórów szkół podstawowych, przez młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną i akademicką, po przygotowanie młodzieży muzycznie kształconej do śpiewu w zespołach zawodowych.

Celem nadrzędnym projektu Akademia Chóralna jest rozpowszechnienie śpiewu jako dobra bezdyskusyjnego poprzez stworzenie spójnego programu rozwoju chórów od szkoły podstawowej do zespołu zawodowego. Dbałość o obecność śpiewu w życiu każdego człowieka od najmłodszych lat to nasza misja. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zmieniającym się w zależności od wieku – różne przecież są potrzeby dzieci, dorosłych, amatorów, zawodowych śpiewaków. A że właśnie śpiew zespołowy jest najlepszą formą obecności śpiewu w życiu, dającą korzyści artystyczne, jak i psychologiczne oraz społeczne – to właśnie chóry są sposobem na realizację naszej misji.

Projekt zakłada wsparcie zarówno dla nowo powstających zespołów i początkujących dyrygentów, jak też daje możliwość rozwoju osobom doświadczonym, chcącym stale podnosić swój poziom artystyczny.